KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9726115
nr 972 6115
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), "Al", 1917, motivet: 17, 5 x 11, 5
Kondition: missfärgningar, slitage
Utrop:
2.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 3 augusti 2015
kl 20:14:54
1.000 kr
1.200 kr
2.000 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
3.000 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
6
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
7
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
8
5.000 kr
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn